Ситуација на сјеверу Косова и Метохије непромијењена

24.12.2022. 10:55
0
ИЗВОР: srna.rs

Срби су 13. ноћ заредом провели на барикадама постављеним на путним правцима на сјеверу Косова и Метохије.

Барикаде су постављене на путним правцима који Косовску Митровицу повезују са Лепосавићем и Зубиним Потоком, као и на размеђу мултиетничког насеља Брђани у општини Косовска Митровица и Сунчане Долине код Звечана.

Косовска полиција, наоружана дугим цијевима и са више блиндираних возила, задржала је утврђени контролни пункт у близини раскрснице према манастиру Бањска, на путу Косовска Митровица-Лепосавић.

Припадници Косовске полицијске службе су и даље распоређени у Бошњачкој махали и Микро насељу у сјеверном дијелу Косовске Митровице, као и на пунктовима у близини језера Газиводе и на административним прелазима Јариње и Брњак.

На прелазима уз Косовску полицију појачано је присуство припадника КФОР-а и ЕУЛЕКС-а.

Коментари 0
Повезане вијести
Објављена прва православна пјесма на холандском језику (ВИДЕО) Објављена прва православна пјесма на холандском језику (ВИДЕО)
Сјећање на велике демонстрације на Грбавици Сјећање на велике демонстрације на Грбавици
Записи Владислава Скарића откривају кључну улогу Срба у историји Сарајева Записи Владислава Скарића откривају кључну улогу Срба у историји Сарајева
Најчитаније
  • „Раде, сине, немој мајке заборавит...'“
    21h 42m
    3
  • Источно Ново Сарајево: Након упућених пријетњи, физички напао и повриједио жену
    20h 20m
    2
  • Цетиње, град херој: Погледајте списак добровољаца у рату 1991/1992. године
    9h 43m
    3
  • Тужилац проводи истрагу у вези злоупотребе функције
    14h 37m
    0
  • Бабаљ: Жељка Цвијановић брани политику СНСД-а погубну по Републику Српску
    17h 35m
    1