Хладни и освјежавајући десерт: Направите домаћи пудинг од банане

22.06.2024. 09:50
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Пудинг од банане идеалан је рецепт за љетне дане када не желите провести много времена у кухињи правећи неке укусне десерте јер за његову припрему потребно је само 15 минута.

Врло је освјежавајући, а можете га обогатити разним додацима као што су мљевени кекс и шлаг.

Састојци за пудинг од банане су:

двије зреле банане

350 милилитара млијека

двије кашике густина

двије кашике меда

неколико капи екстракта од ванилије

шлаг (опционално)

мљевени кекс (опционално)

колутићи банане (опционално)

Припрема:

У једној посуди промијешајте двије кашике млијека с двије кашике густина. Виљушком изгњечите банане и ставите их шерпу. Додајте им мед и преостало млијеко. Кухајте на лаганој ватри уз стално мијешање.

Прије него што смјеса прокључа, ставите смјесу од млијека и густина. Наставите кухати док се смјеса не згусне. На крају додајте неколико капи екстракта од ванилије.

Овај пудинг потребно је прво мало охладити на собној температури па потом улити у посуде за сервирање. Можете додати умућени или готов шлаг, те мљевени кекс и колутиће банане.

Коментари 0
Повезане вијести
Брзи кексићи са наранџом Брзи кексићи са наранџом
Витаминска бомба: Сок за јачање имунитета за сваки дан Витаминска бомба: Сок за јачање имунитета за сваки дан
Рецепт дана: Пире од грашка Рецепт дана: Пире од грашка
Најчитаније
  • Улог на Неретви
    5h 46m
    42
  • Годишњица усташког злочина у селу Газиводе код Подграба (ФОТО)
    22h 3m
    5
  • Сјећање на чувеног ратног хирурга Драгољуба Лазаревића
    7h 36m
    5
  • Не заборавите неког да загрлите - Данас је Међународни дан загрљаја
    5h 53m
    27
  • Сјећање на књижевног великана Војислава Илића
    7h 24m
    0