Brenin kaskader je bio jedan od najpoznatijih skakača u Jugoslaviji

04.01.2024. 20:30
12
IZVOR: glassrpske.com

Jadranko Fink, jedan od najboljih skakača u Jugoslaviji, je bio kaskader Lepe Brene u filmu "Hajde da se volimo". Ovaj Mostarac je poginuo 1993. godine.

On je umjesto nje skočio sa Starog mosta. Jadrankov brat Goran je takođe bio dio spomenutog filma. Bio je dabler jednog od Breninih otmičara.

- Mog brata je režiser Aleksandar Đorđević vidio baš ovdje na mostu. Jadranko je bio skakač. Odgovarao je konstitucijom za Breninog dvojnika. Bio je visok i vitak kao ona. Režiser je prišao Jadranku, dao mu ponudu i on ju je odmah prihvatio. Našminkali su ga, stavili mu plavu periku, obukli ga u Breninu odjeću i on je skočio. Pošto je nosio naočale za sunce na glavi, one su ga rasjekle po čelu kad je glavom udario u vodu - ispričao je Goran ranije za Kurir.rs.

Dodao je da je Jadranko bio dobro plaćen za ovaj angažman.

- Platili su mu milion dinara. Tada je to bilo četiri, pet plata. Kad bi se pretvorilo u sadašnju vrijednost, to je oko 3.000 konvertibilnih maraka, dakle oko 1.500 evra. To je bio izuzetan honorar, on je bio prezadovoljan. Poslije toga je postao još popularniji, iako su već mnogi znali za njega zbog skokova koje je izvodio - ispričao je.

Skakač Lorens Listo je 2013. godine u intervjuu za Anadoliju naveo da su Jadranka ubili pripadnici Hrvatskog vijeća obrane (HVO).

Goran je preživio logor na Heliodromu, a 2004. godine je prvi izveo skok sa novog luka Starog mosta.

- Eh, srce mi je u tom trenutku bilo veliko kao kula. Stao sam na luk i pripremao se za skok. U tom momentu je puhnuo nevjerovatno jak vjetar nekarakterističan za Mostar i naše podneblje. Djeca koja su bili učesnici programa na otvaranju su zbog siline vjetra legla na most, a vjetar je velike kutije koje su bile na mostu počeo nositi kao da se radi o kutijama šibica. Ja sam morao sačekati, i skočio sam tek malo kasnije. Vjerujte mi, bio je to znak od Boga. Bog je htio reći da se rađa nešto novo i nešto lijepo - rekao je ranije za Kliks.ba.

Komentari 12
  • Generic placeholder image
    j1lw9 04.07.2025. 12:04
    purchase amoxil - combamoxi amoxicillin price
  • Generic placeholder image
    ihs5i 03.07.2025. 00:37
    buy ed pills no prescription - https://fastedtotake.com/ best natural ed pills
  • Generic placeholder image
    f0cq9 29.06.2025. 22:41
    cost mobic 15mg - https://moboxsin.com/ order meloxicam online cheap
  • Generic placeholder image
    c02nh 28.06.2025. 01:20
    order medex - blood thinner order generic hyzaar
  • Generic placeholder image
    1y5vn 26.06.2025. 14:34
    buy esomeprazole 20mg generic - anexamate.com order esomeprazole pills
  • Generic placeholder image
    b8pku 24.06.2025. 21:52
    augmentin 625mg pills - atbioinfo ampicillin order
  • Generic placeholder image
    srcgo 22.06.2025. 18:49
    purchase azithromycin online - order azithromycin 500mg for sale buy bystolic pills for sale
  • Generic placeholder image
    hkvkk 20.06.2025. 14:41
    buy amoxil generic - diovan medication ipratropium 100 mcg us
  • Generic placeholder image
    ujmo1 17.06.2025. 19:00
    order inderal 10mg generic - order plavix 150mg generic how to get methotrexate without a prescription
  • Generic placeholder image
    exccy 12.06.2025. 12:57
    zithromax cheap - buy zithromax medication buy flagyl 400mg without prescription
  • Generic placeholder image
    buy cialis online in uk 08.06.2025. 18:15
    More posts like this would add up to the online play more useful.
  • Generic placeholder image
    2mn9e 05.06.2025. 08:15
    get cheap clomid pills where can i buy cheap clomid clomid challenge test protocol clomiphene at clicks clomid price uk generic clomiphene price get cheap clomiphene for sale
Povezane vijesti
U manastiru Žitomislić proslavljeni Sveti mučenici žitomislićki U manastiru Žitomislić proslavljeni Sveti mučenici žitomislićki
Otvoren Muzej Sabornog hrama Svete Trojice u Mostaru Otvoren Muzej Sabornog hrama Svete Trojice u Mostaru
Potres od 2,9 stepeni Rihtera kod Mostara Potres od 2,9 stepeni Rihtera kod Mostara
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    20h 29m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    21h 47m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    23h 23m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    22h 23m
    0
  • Romanijska Lazarica – prava nebesnica
    47m
    0