Otkazan „Adrija tur“ u Banjaluci i Sarajevu

23.06.2020. 15:27
0
IZVOR: srpskainfo

Nakon što je najbolji teniser svijeta Novak Đoković objavio da je pozitivan na virus korona, organizatori "Adrija tura" donijeli su očekivanu odluku, a to je da otkažu preostala dva događaja.

Naime, "Adrija tur" se trebao nastaviti 3. i 4. jula u Banjaluci, dok je 5. jula u Sarajevu bio planiran egzibicioni meč između Novaka Đokovića i Damira Džumhura. Međutim, nakon današnjih vijesti oba događaja su otkazana.

Predsjednik Teniskog saveza Republike Srpske Draško Milinović juče je istakao da će poštovati svaku odluku organizatora i da je ovaj turnir trebao biti samo jedak korak u saradnji sa Fondacijom i porodicom Đoković, tako da je moguće da najbolji svjetski teniser ipak u budućnosti posjeti najveći grad Srpske.

– Izuzetno nam je žao što moramo da prekinemo organizaciju turnira u Banjaluci i Sarajevu. Radovali smo se da publika koja čeka vrhunske asove, konačno vidi uživo Novaka Đokovića i druge tenisere, kao i da igranjem u ovim gradovima omogućimo promociju sporta i finansijsku podršku lokalnim igračima. Nažalost, zbog svih događaja posljednjih dana donijeli smo odluku da je sada najvažnije da se epidemiološka situacija stabilizuje, kao i da se svi oporave. Zahvaljujemo se svim učesnicima iz Teniskog saveza Republike Srpske, grada Sarajeva, svima koji su prethodnih dana vrijedno radili na pripremi događaja. Cijenimo to i ostajemo prijatelji, a nadamo se da ćemo našu ideju sprovesti u djelo, čim se za to steknu uslovi - istakao je direktor Đorđe Đoković. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Osumnjičeni za ubistvo u sarajevskom naselju Dobrinja predati tužilaštvu Osumnjičeni za ubistvo u sarajevskom naselju Dobrinja predati tužilaštvu
Pronađeno tijelo muškarca u sarajevskom naselju Dobrinja Pronađeno tijelo muškarca u sarajevskom naselju Dobrinja
Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
Najčitanije
  • Dan kada je okean progutao „nepotopivi“ Titanik
    21h 48m
    3
  • Dr Sanja Komlenović novi specijalista hematologije u Bolnici „Srbija“
    20h 30m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    16h 21m
    0
  • Lijepa slika mladih: Studenti ETF-a uredili okolinu fakulteta
    16h 38m
    2
  • Beogradsko „Kolo“ u Palama
    20h 3m
    0