Pronađeni dijelovi ukrajinskog naoružanja na mjestu napada u Kramatorsku

08.04.2022. 19:36
0
IZVOR: sputniknews.com

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da dokazi krivice Oružanih snaga Ukrajine za napad na Kramatorsk postoje, jer oni koriste rakete „Točka-U“.

U komentaru Ministarstva se precizira da su upravo ukrajinske snage opremljene i koriste rakete „Točka-U“ čiji su dijelovi pronađeni na mjestu tragedije.

- Ovakvi nečovječni postupci kijevskog režima potvrđuju osnovanost zadataka specijalne vojne operacije u cilju demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine - navode u ruskom Ministarstvu.

U Moskvi poručuju i da Kijev neće uspjeti da prođe nekažnjeno za ovaj napad.

Istovremeno, Ministarstvo je pozvalo međunarodnu zajednicu da objektivno ocijeni zločine ukrajinskih jedinica, prekine sa isporukama naoružanja Ukrajini i podstakne tamošnje vlasti da odustanu od nedopustivih metoda ratovanja.
 
Ranije danas rusko Ministarstvo odbrane je saopštilo da je napad taktičkim raketnim sistemom „Točka U“ na Kramatorsk izvela je ukrajinska vojska iz područja naseljenog mjesta Dobropolje.
 
Kako je precizirano, "cilj napada kijevskog režima na željezničku stanicu u Kramatorsku bilo je onemogućavanje masovnog odlaska stanovnika iz grada kako bi ih iskoristili kao "živi štit" za odbranu svojih položaja".
 
Ruski vojni resor je takođe naveo da je "kijevski režim objavio na društvenim mrežama montirane fotografije lansirnih sistema "Točka U" koji su korišćeni u rusko-bjeloruskim vojnim vježbama "Saveznička odlučnost 2022", održanim u februaru 2022“.
 
Cilj je da se Rusija optuži da je navodno izvela raketni napad na željezničku stanicu u Kramatorsku.
Komentari 0
Povezane vijesti
Sarajevo tajno uspostavlja vojnu saradnju sa Kijevom? Sarajevo tajno uspostavlja vojnu saradnju sa Kijevom?
Istočni front, 298. dan: Ruske snage preuzele kontrolu na Jakovljevkom u DNR Istočni front, 298. dan: Ruske snage preuzele kontrolu na Jakovljevkom u DNR
Istočni front, 278. dan: Zaporoška nuklearna elektrana u Energodaru ostaje pod kontrolom Rusije Istočni front, 278. dan: Zaporoška nuklearna elektrana u Energodaru ostaje pod kontrolom R...
Najčitanije
  • Cijeli fudbalski tim je dao život za Republiku Srpsku: Loptu su zamijenili puškama, njihova priča je besmrtna
    6h 1m
    0
  • Djeca Božića
    5h 58m
    1
  • Srpski Božić u Boki
    19h 47m
    26
  • Godišnjica smrti Nikole Tesle – gospodara munja, genija koji je osvijetlio svijet
    20h 1m
    0
  • Tijelo nestalog Cvijana Simića pronađeno u močvari pored rijeke Vrbas
    18h 14m
    0