U Novom Pazaru obilježavanje 850 godina od rođenja Svetog Save

24.10.2025. 08:54
0
IZVOR: srna.rs

Srpska pravoslavna crkva /SPC/ svečano će danas i sutra u Novom Pazaru obilježiti veliki jubilej – 850 godina od rođenja Svetog Save, prvog arhiepiskopa srpskog, prosvjetitelja i utemeljivača duhovnog i kulturnog identiteta srpskog naroda.

Povodom ovog značajnog jubileja, Svetu arhijerejsku liturgiju služiće Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije sa arhijerejima SPC.

Uoči liturgijskog sabranja, danas u 18.00 časova u Kulturnom centru u Novom Pazaru biće održana svečana akademija posvećena životu i djelu Svetog Save sa prigodnim duhovnim, umjetničkim i istorijskim programom.

Patrijarh Porfirije i arhijereji SPC služiće sutra u 8.30 časova Svetu arhijerejsku liturgiju u novopazarskom naselju Deževa.

- Ova svečanost predstavlja priliku da se svi vjernici okupe u blagodarnosti i molitvi, sjećajući se svetitelja koji je svojim životom i djelom trajno utemeljio put srpskog naroda u Hristu - saopšteno je iz SPC.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na današnji dan Turci spalili mošti Svetog Save Na današnji dan Turci spalili mošti Svetog Save
U manastiru Mileševa na današnji dan 1237. godine sahranjene mošti Svetog Save U manastiru Mileševa na današnji dan 1237. godine sahranjene mošti Svetog Save
Podizanje Hilandara iz pepela: Godišnjica požara i velika obnova nemanjićke zadužbine (VIDEO) Podizanje Hilandara iz pepela: Godišnjica požara i velika obnova nemanjićke zadužbine (VIDEO)
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Kneževića - Belog vuka
    12h 39m
    19
  • Hirošima – jedan od najvećih američkih zločina
    3h 33m
    7
  • Sutra isplata julskih penzija u Srpskoj
    10h 59m
    0
  • Obilježeno 34 godine od pogibije komandanta Vlajka Petrovića
    9h 33m
    1
  • Ekipa „Kontra bar E sport“ pobjednik turnira u malom fudbalu u Vojkovićima (FOTO)
    13h 3m
    0