Veče posvećeno Andriću, govore prof. dr Željka Pandžić i prof. dr Saša Knežević

20.08.2025. 14:50
0
IZVOR: katera.news

Kulturno-duhovna manifestacija "Trg od ćirilice", koja je posvećena očuvanju duhovnosti, srpskog jezika i pisma, održava se od 15. avgusta u Herceg Novom.

U okviru manifestacije, povodom 50. godišnjice od smrti Iva Andrića, u jedinoj kući koju je za života izgradio, u Herceg Novom večeras će se biti održano veče posvećeno njemu.

O nobelovcu će, od 21.00 čas govoriti profesori Filozofskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu, prof. dr Željka Pandžić i prof. dr Saša Knežević.

Veče uređuje i vodi komparativista i teatrolog Teodora Kovač.

Manifestacija "Trg od ćirilice", koja se održava 12. put, traje do 28. avgusta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Alesandro Bariko dobitnik "Velike nagrade Ivo Andrić" Alesandro Bariko dobitnik "Velike nagrade Ivo Andrić"
Dodjela "Velike nagrade Ivo Andrić" 23. oktobra u Višegradu Dodjela "Velike nagrade Ivo Andrić" 23. oktobra u Višegradu
Priča našeg nobelovca praćena glasom i muzikom profesora Radović i Maksimović Priča našeg nobelovca praćena glasom i muzikom profesora Radović i Maksimović
Najčitanije
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    2h 23m
    2
  • Zbog vremenskih uslova zabrana saobraćaja preko Romanije
    16h 0m
    1
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    4h 14m
    0
  • Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
    4h 59m
    0
  • Apel za isticanje zastava Republike Srpske 21. novembra u Palama
    22h 23m
    2